Info pomoc

 

Z jakich materiałów wykonujemy litery?
Pracujemy głównie na materiałach takich jak, plexi 3mm, 4mm, 5mm, PCV, aluminium, Dibond, folie samoprzylepne, styrodur, miedź i mosiądź.


Czy wykonujemy również montaże?
Tak, wykonujemy montaże naszych produktów na terenie całego kraju, posiadamy własne maszyny oraz badania wysokościowe, a także sprzęt umożliwiający pracę na wysokościach. W celu określenia kosztów tego typu usługi kontaktujemy się z Klientem osobiście.


Jakie oświetlenie stosujemy w naszych produktach?
Obecnie stosujemy wyłącznie oświetlenie markowych producentów i tak moduły LED są produkcji firmy LG, Samsung, a zasilacze firmy Mean Well. Nie stosujemy taśm LED z uwagi na ich dużą awaryjność, a także tanich zamienników produkcji chińskiej.


Czy dajecie na swoje reklamy gwarancję?
Jak każdy producent oczywiście dajemy na swoje reklamy gwarancję jednak jest ona zależna od danego produktu i ustalana jest indywidualnie, jednak nie jest mniejsza niż 12 miesięcy. Na niektóre elementy takie jak oświetlenie LED udzielamy 24 miesięcznej gwarancji, a na konstrukcję liter nawet 36 miesięcznej jednak o szczegóły prosimy pytać mailowo bądź telefonicznie.


Z czego są wykonane litery przestrzenne LED?
Standarową metodą jest wykonanie frontów liter z plexi 3mm bądź 4mm, tył to PCV 10mm oraz boki z taśmy elkamet i ALS, albo alurapid. Taśma alurapid to aluminiowa taśma malowana na standardowe kolory z możliwością malowania na wybrany przez Klienta kolor. Posiada określone grubości i nadaje się do budowy liter od 30-200cm. Taśma ALS to również taśma aluminiowa, która stanowi bazę na której opiera się czoło zbudowane z taśmy elkamet i plexi. Taśmy ALS wymagają malowania, natomiast elkamet dostępny jest w kilku standardowych kolorach.


Jakie plexi do jakich liter?
W przypadku liter przestrzennych LED wykonanych z taśmy alurapid polecamy stosowanie plexi minimum 4mm z uwagi na naprężenia jakie występują w literze podczas jej eksploatacji. Plexi 4mm niestety ma jedno ograniczenie występuje w dwóch kolorach białym i czerwonym, dlatego dla uzyskania koloru oklejanie się je foliami translucentnymi. Folie translucentne posiadają dużo większą przepuszczalność światła, stąd idealnie sprawdzają się w tego typu reklamach.

Plexi 3mm jest oryginalnie barwione i dostępne jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Stosowanie tego typu plexi sprawdza się w przypadku liter do 80cm i wykonanej w technologii ALS + elkamet gdzie naprężenia są mniejsze.


Dlaczego na niektórych reklamach widoczne są punkty po podświetleniu?
Spowodowane jest to głównie źle dobraną wysokością litery bądź złym rozmieszczeniem oświetlenia LED. Jeśli litera posiada szerokie miejsca, a zostanie zastosowana taśma nieodpowiedniej grubości wtedy światło nie będzie miało jak się rozproszyć. Każdy moduł posiada kąt świecenia miedzy 120-140 stopni, a daleka odległość modułów od siebie bądź zbyt bliskie umieszczenie plexi powoduje, że światło zostaje skupione czego efektem jest powstanie punktów bądź niedoświetlonych miejsc.


Czy samemu można zamontować litery?
Teoretycznie tak, gdyż większość montaży nie jest trudna, a w przypadku liter ze styroduru możliwe jest wykonanie szablonu z PCV 1mm, który umożliwia idealny montaż według projektu. W przypadku liter podświetlanych możliwe jest wykonanie stelażu aluminiowego na którym znajdować się będą litery. Montaż ogranicza się w tym wypadku do przykręcenia stelażu do ściany i podłączenia źródła zasilania.